W jaki sposób zatroszczyć się o opony?

Samochód, to dla niejednego właściciela członek rodziny. Chcąc, by jak najdłużej służył bezawaryjnie, należy się o niego troszczyć w odpowiedni sposób. Chodzi w tym przypadku zarówno o pojazd jako całość, jak i o poszczególne jego komponenty. Niestety wciąż wiele osób zapomina o właściwej pielęgnacji opon – a jest to jeden z najważniejszych elementów, odpowiadających za bezpieczeństwo podróżnych podczas jazdy. W jaki sposób właściwie należy zatroszczyć się o opony?

Regularne sprawdzanie stanu technicznego

Na opony zazwyczaj zwraca się uwagę dwa razy do roku – podczas ich wymieniania na zimowe lub letnie. Jest to zdecydowanie za rzadko, szczególnie jeżeli często jeździ się w długie trasy. Ciśnienie w oponach oraz wielkość bieżnika powinny być w takich wypadkach sprawdzane przed każdą dłuższą podróżą.

Czyszczenie i konserwacja opon

Kolejną bardzo ważną kwestią jest używanie odpowiedniego środka do czyszczenia opon. Utrzymanie opon w czystości znacznie wydłuża ich żywotność. Środek do czyszczenia opon można kupić w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych – zarówno przez Internet jak stacjonarnych placówkach. Warto wybierać takie produkty, które w swoim składzie mają nie tylko substancje myjące ale zawierają także środki konserwujące gumę, dzięki czemu opona jest lepiej zabezpieczona przez zużyciem. Dzięki takiej pielęgnacji guma opon będzie zabezpieczona między innymi przed przesuszeniem oraz popękaniem.