Auto detailing krok po kroku

Często na naszych drogach można zauważyć niezwykle czyste auta. Wyglądają niemal tak jakby dopiero wyjechały z salonu. Nie do końca jednak tak jest. Są to po prostu samochody, które przeszły gruntowny proces czyszczenia i mycia.

Mycie wstępne
Proces ten określa się mianem auto detailingu. Jest to zaawansowany proces czyszczenia oraz mycia samochodu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Wszystko zaczyna się od mycia wstępnego. Polega ono na nałożeniu specjalnej pianki aktywnej na karoserię samochodu. Najlepiej jeśli będzie to pianka o niskim pH. Po nałożeniu pianki leży odczekać kilka minut, aż pianka zacznie rozpuszczać zanieczyszczenia. Następie piankę należy spłukać, zawsze z dołu do góry.

Suszenie karoserii
Kolejnym krokiem jest suszenie karoserii. Do tego celu potrzebny będzie specjalny ręcznik. Powinien być on bardzo chłonny. Ręcznik rozkładamy na całą powierzchnię karoserii. Kiedy ręcznik wchłonie całą wilgoć należy zdjąć go jednym ruchem.

Glinkowanie
Auto detailing to także oczywiście odpowiednie zadbanie o lakier. Proces ten nazywa się glinkowaniem. W tym celu nakłada się na lakier specjalny preparat, a następnie pocieramy ten fragment karoserii glinką. Uważać jednak należy na to z jaką siłą się to robi. Nacisk nie może być bowiem zbyt duży, aby nie uszkodzić lakieru.

Polerowanie
Czas na polerowanie. Polerować można ręcznie lub przy pomocy urządzenia jaki jest polerka. Jednak osobą, które są mniej doświadczone bardziej poleca się polerowanie ręczne. To mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru.

Jak zatem widać proces auto detailingu jest dość skomplikowany, jednak przynosi niezwykłe efekty.