Nowoczesna Toyota Yaris – zalety i wady

toyota yarisPierwsza wersja Toyoty Yaris rewelacyjnie przetarła szlak swojemu następcy, nie tylko ze względu na rewelacyjną sprzedaż, ale również ze względu na zdobycie cenionego tytułu Europejskiego Auta Roku 2000. Osoby, które są zainteresowane zakupem auta Toyota Yaris, powinny bardzo dokładnie poznać wszystkie wady i zalety tej maszyny, dzięki czemu będą w 100% pewni, czy rzeczywiście samochód ten zaspokoi ich oczekiwaniom.

Toyota Yaris największe wady

W przypadku Toyoty Yaris II żadnych problemów nie sprawiają silniki, ale pojawiają się problemy ze skrzyniami biegów. Uważać trzeba przede wszystkim na automatyczną przekładnie CVT. Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup auta z polskiego salonu, np. Toyoty Anwa w Krakowie. Zakup samochódu od osoby prywatnej z manualną przekładnią wiąże się z dość dużym ryzykiem. Kupując Yaris Toyota warto wybrać również starsze egzemplarze (te sprzed face lifingu), ponieważ są o wiele lepiej zabezpieczone przed korozją.

Toyota Yaris największe zalety

Marka Yaris Toyota słynie przede wszystkim z niezawodnych silników, które znalazły uznania zarówno u tych młodszych, jak i również starszych kierowców. Do wyboru mamy 4 rewelacyjne silniki benzynowe oraz jeden silnik diesel. Najmniejszy Toyota Yaris z silnikiem benzynowym ma 3 cylindry i pojemność 1-go litra. Z silnikami 3 cylindrowymi nie ma żadnych problemów, ale charakteryzują się one zdecydowanie gorszą kulturą pracy niż popularne silniki 4-cylindrowe.

Zapisz