Najpopularniejsze auto świata – Toyota Corolla

corolla-toyotaJapończycy uważani są za jednych z liderów na rynku produkcji samochodów. Nic w tym dziwnego, gdyż od dziesiątek lat produkują oni mnóstwo niezawodnych aut. Przykładem jest tu niewątpliwie Toyota Corolla.

Jak to się zaczęło

Okazuje się, że mija już 50 lat od czasu, gdy wyprodukowana została pierwsza Corolla Toyota pierwszy model wypuściła bowiem na rynek już w 1966 roku. Nic wtedy jeszcze nie zapowiadało jak wielki sukces odniesie ten samochód w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat.

Dawniej, w Europie nie do końca ufano japońskiej myśli technicznej. Dzisiaj jednak powszechnie wiadomo, że Japończycy akurat na technice znają się doskonale. Dlatego też, od wielu już lat Toyoty Corolle jeżdżą również po ulicach Europy.

Wielki sukces

w Krakowie Toyotę Corollę Japończycy produkują nieustannie od 50 lat. Jednakże, oczywistością jest, że z powodu rozwoju motoryzacji dzisiejsze modele znacząco odbiegają zarówno parametrami technicznymi jak i wyglądem od pierwszych modeli. W tym momencie produkowany jest model już 11 generacji Corolli.

Niezależnie jednak od generacji, w zasadzie zawsze model ten dobrze się sprzedawał. Największy sukces Japończycy odnieśli jednak w roku 1997, kiedy to można było już oficjalnie powiedzieć, że żadnego innego auta w historii nie kupiło tak wiele osób. Jednakże, sprzedaż tego auta od 1997 roku wcale nie spadła, Toyota wciąż sprzedaje miliony egzemplarzy w różnych częściach świata.