Jak wybrać odpowiednią pastę polerską?

Efektowny wygląd pojazdu wymaga regularnej renowacji. Tylko wtedy wyeliminujemy z karoserii ślady codziennego użytkowania. Każdego dnia powłoka lakieru jest narażona na ubytki i zanieczyszczenia. Nie tylko matowieje, ale również pojawiają się na niej rysy. Rozwiązaniem tego problemu jest polerowanie auta. Można zrobić to samodzielnie, jednak należy pamiętać o zakupie odpowiednich produktów m.in. pasty.

Pasty agresywne oraz uniwersalne

Największym zainteresowaniem cieszą się pasty polerskie uniwersalne. Sprawdzają się one w zdecydowanej większości przypadków, dzięki czemu możemy uniknąć problemu z doborem odpowiedniego preparatu. Nie tylko nadają blask, ale również radzą sobie z niewielkimi rysami.
W przypadku dużych ubytków o wiele lepiej sprawdzą się pasty agresywne. Cechują się one wysokim poziomem ścieralności. Należy jednak pamiętać, że podczas ich stosowania musimy wykazać się rozwagą oraz delikatnością. Karoserię można uszkodzić dość łatwo.

Pasty wykończeniowe

Pasta polerska wykończeniowa służy głównie do nadania połysku. Powłoka stanie się gładka oraz pozbawiona niedoskonałości. W ten sposób usuniemy również pozostałości po wcześniej zastosowanych preparatach. W sprzedaży znajdują się również woski ochronne, które podbijają kolor, a także tworzą warstwę ochronną. Zmniejszają one ryzyko ponownego przyklejania się kurzu, a także innych zanieczyszczeń oraz drobinek. Dodatkowym plusem jest to, że wosk usprawnia odprowadzanie wody z karoserii. Dzięki temu lakier dłużej będzie prezentować się efektownie.