Jak przygotować się do polerowania auta?

Każdy pojazd prędzej czy później straci swój oryginalny blask. Na karoserię samochodową oddziałuje wiele czynników. Piach, kamienie, czy też warunki atmosferyczne sprawiają, że na lakierze pojawiają się drobne niedoskonałości. Nierzadko staje się on również zmatowiony, co nie wygląda dobrze. Właśnie dlatego warto pomyśleć o polerowaniu.

Mycie oraz suszenie

W pierwszej kolejności należy przede wszystkim starannie umyć oraz wysuszyć auto. Wszystko po to, aby pozbyć się zabrudzeń, czy też tłustych śladów. Istotne jest to, aby auto było polerowane w zacienionym miejscu. Najważniejsze jest to, aby lakier nie był rozgrzany. Powłoka musi mieć optymalna temperaturę, gdyż tylko wtedy osiągniemy optymalne rezultaty. Zbyt gorąca powierzchnia przyspieszy zastyganie pasty, przez co polerowanie będzie niemożliwe. Polerowanie auta można przeprowadzić samodzielnie, o ile tylko skompletujemy odpowiednie akcesoria.

Wybór akcesoriów do polerowania

Przed polerowaniem auta należy zastanowić się, jaka pasta polerska sprawdzi się najlepiej. Szczególną uwagę warto zwrócić na parament, który oznacza intensywność ścierania. W przypadku, gdy karoseria posiada sporą ilość rys, to potrzebny będzie nam mocniejszy środek. Podobnie jest w przypadku gąbki polerskiej, która służy do rozprowadzania pasty. W niektórych przypadkach przydaje się zraszacz z wodą, jednak wszystko zależy od parametrów pasty.
Na urządzenie polerskie montowana jest gąbka. Na proces renowacji lakieru wpływa prędkość obrotowa urządzenia. Nie może być ona zbyt wysoka.