tor ułęż

Jazda sportowym samochodem po torze ułęż

Emocje za kierownicą to zastrzyk adrenaliny nieporównywalny do jakiegokolwiek innego doświadczenia. Jednak, poza nielicznymi szczęśliwcami, którzy zawodowo ścigają się w rajdach, bezpieczna i odpowiedzialna jazda po drogach wyklucza zbyt wielką fantazję. Poza tym, samochody, które mamy do dyspozycji również nie zawsze nadają się do sportowej jazdy. Jako remedium na tę sytuację stworzono Moto-Park Ułęż, w którym można sprawdzić się w roli kierowcy prawdziwego wyścigowego wozu.

Dawne lotnisko idealne do ścigania

Tor Ułęż powstał w 2005 roku i od tego czasu zyskał już miano kultowego obiektu w Polsce. Mieści się on w województwie lubelskim, na trasie Warszawa-Lublin, ale w praktyce przyciąga dziś fanów motoryzacji z całego kraju. Potencjał miejsca jest naprawdę olbrzymi, ponieważ teren byłego lotniska, zajmowany przez moto-park, obejmuje około 170 hektarów i mieści w sobie kilkukilometrową trasę o idealnie płaskiej nawierzchni i sporej szerokości (około trzydziestu metrów).

tor ułęż

Tor stworzony dla sportowych aut

Mając do dyspozycji tak profesjonalnie przygotowane miejsce wyścigowe można sprawdzić możliwości bądź to swojego prywatnego sportowego auta, bądź też skorzystać z usług firm oferujących wypożyczenie któregoś z legendarnych modeli. W końcu dla tego typu pojazdów takie miejsce jak tor Ułęż to w gruncie rzeczy środowisko naturalne, więc warto na żywo zobaczyć i poczuć jak dany samochód zachowuje się na torze.