Uwaga na szkodliwe płyny do mycia silników!

Bardzo ważne jest to, aby korzystać z wysokiej jakości środków do pielęgnacji samochodów. Wiele środków jest kiepskiej jakości i mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku.

Gdzie kupować środki do pielęgnacji auta?

Dobrze wiemy, że środki do mycia samochodu, a także płyn do mycia silników możemy kupić niemal w każdym sklepie. Również w supermarketach, a także w Internecie. Możliwości zakupu jest więc naprawdę wiele. Kupować tego typu środki trzeba jednak tylko w sprawdzonych sklepach z motoryzacyjnymi częściami, a także chemią do aut. Warto również odwiedzać sklepy online, które specjalizują się w chemii samochodowej. Unikajmy jednak nieznanych sprzedawców na portalach aukcyjnych i serwisach ogłoszeniowych.
Produkt z niesprawdzonego miejsca może doprowadzić do uszkodzenia silnika, choć zdarza się to naprawdę niezwykle rzadko, to nie wolno o tym zapominać!

Ile powinien kosztować dobry płyn do umycia samochodowego silnika?

Otóż ceny są naprawdę bardzo zróżnicowane. Możemy kupić środek za ponad 100 złotych albo taki, który kosztuje raptem kilkanaście, bądź kilkadziesiąt złotych. Płynów do mycia silników jest naprawdę bardzo wiele.
Dobry płyn to koszt kilkudziesięciu złotych. Nie liczmy jednak, że starczy on na wiele razy. Z reguły zresztą silnik myje się bardzo rzadko. Zużycie płynu zależy też od wielkości silnika, a także od tego, jak mocno zabrudzony jest silnik naszego samochodu.