Ubezpieczenie samochodu – jakie?

Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany to jego ubezpieczenia. Chodzi tu o obowiązkowe ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Bez takiego ubezpieczenia nie można poruszać się po drogach. Konsekwencje to bardzo wysokie kary finansowe.

OC koszt

W Polsce istnieje bardzo wiele ubezpieczalni. Dlatego klienci mają szeroki wybór zakupu ubezpieczenia. Najczęstszym kryterium jego wyboru jest to, aby było ono najtańsze. Główną przyczyną tego faktu jest to, iż jest to właśnie ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zakres niewiele się różni w zależności od ubezpieczyciela. Dlatego kierowcy chcą, aby koszt OC był jak najniższy.

OC ranking

Koszty polis OC można sprawdzić wielu rankingach dostępnych w internecie. Wielu ubezpieczycieli na swoich stronach internetowych umieszcza także specjalny kalkulator umożliwiający sprawdzenie ceny ubezpieczenia. Wystarczy podać najważniejsze informacje konieczne to wyliczenia kosztu ubezpieczenia. Daje to każdemu kierowcy ogromne możliwości porównania ofert i wyboru tej najlepszej.

 

Ubezpieczenie samochodu poza OC

Oprócz ubezpieczenia OC firmy ubezpieczeniowe oferuj także inne dodatkowe ubezpieczenia auta. Do najpopularniejszego należy ubezpieczenie samochodu Nordauto.Hyundai.pl AC. Jest to ubezpieczenie, które przede wszystkich chroni właściciela samochodu. W ramach tego ubezpieczenia kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę szkód powstałych np. w wyniku kolizji.

 

Warto także wspomnieć o ubezpieczeniu NNW. Ubezpieczenie to dotyczyć może zarówno kierowcy jak i pasażera. Ubezpieczenie to gwarantuje kierowcy i pasażerowi odszkodowanie finansowe w przypadku uszczerbku na zdrowiu, które powstało np. w wyniku wypadku samochodowego.

 

Na rynku ubezpieczeń samochodowych wymienić można jeszcze takie ubezpieczenie jak assistance. Ubezpieczenie to polega na ochronie kierowcy i pomocy w przypadku awarii samochodu.