piękne autko do kupienia

Samochody używane – jak zadbać o bezpieczeństwo transakcji?

Właścicieli samochodów można podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich to ludzie, którzy samochód kupują na długie lata i traktują go niemal jak członka rodziny. Druga kategoria właścicieli samochodów, to osoby które co kilka lat wymieniają pojazd. Na zmianę decydują się oni zazwyczaj w momencie, gdy auto jest jeszcze całkowicie sprawne, jednak na rynku pojawił się ciekawszy model. Może to być nie lada gratka dla tych, którzy myślą o zakupie pojazdu z drugiej ręki.

Czy każda taka transakcja jest bezpieczna?

Decydując się na zakup używanego auto w sposób szczególny należy zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Wciąż bowiem spotkać można nieuczciwych sprzedawców, którzy naciągają nieco stan techniczny sprzedawanego pojazdu, a ukryte usterki wychodzą na światło dzienne dopiero po kilku tygodniach użytkowania, gdy już nie ma co liczyć na zwrot wydanych środków finansowych. O wiele lepszym sposobem nabycia używanego samochodu niż przypadkowy zakup na giełdzie pojazdów jest transakcja zawarta w salonie samochodowych.

Samochody używane u dealera

Większości osób salon samochodowy kojarzy się z miejscem, w którym sprzedawane są wyłącznie nowe pojazdy. Owszem, jest to główna gałąź obrotu takich miejsc, jednak coraz większa rzesza dealerów prowadzi również sprzedaż aut z drugiej ręki. W ramach rozliczeń z klientami przyjmują oni używane pojazdy – https://nordauto.hyundai.pl/Promocje/Samochody_uzywane_Program_i_Best/. Auta takie na rynek wtórny trafiają dopiero po dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego, dzięki czemu można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że nie kupuje się przysłowiowego kota w worku. Dokonując zakupu używanego auta u dealera można liczyć także na preferencyjne warunki kredytowania czy późniejszego ubezpieczenia pojazdu.