Pierwszy samochód – postaw na Volvo

Wybór pierwszego samochodu dla dziecka wiąże się z zapewnieniem mu przyjaznego towarzysza na pierwsze lata wczuwania się w rolę kierowcy. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest marka i model. Co więcej warto zakupić auto używane w rozsądnej cenie, które zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort poruszania się po drogach, a przy tym nie będzie zbyt drogie w utrzymaniu. Wszystkie te warunki spełniają auta marki Volvo.

Czy warto postawić na używane Volvo?

Marka ta cechuje się przede wszystkim dużym wyborem zarówno wśród modeli, jak i dostępnych silników. Można więc dostosować plany zakupowe indywidualnie do przyszłego kierowcy. Istotna jest również mała awaryjność nawet znacznie zużytych samochodów, a naprawa Volvo zdarza się bardzo rzadko.

Gdzie udać się w celu sprawdzenia samochodu przed zakupem?

Na pewno najlepszym wyborem będzie mechanik Volvo z ASO – pasjonat, który zna tą markę od podszewki. Oczywiście to nie wyklucza umiejętności zwykłych mechaników, jednak mechanik Volvo szybko zlokalizuje wszystkie problemy, nawet te głęboko ukryte i oceni koszta naprawy oraz konieczność ich realizacji. Są to sprawy istotne, na podstawie których większość osób podejmuje ostateczną decyzję co do zakupu używanego samochodu.

Na jakie modele warto postawić?

Jako pierwszy samochód warto postawić na C30 – najmniejszy model produkowany przez Volvo. Jest kompaktowy, niewielkich rozmiarów, a przy tym zapewnia wysoki komfort jazdy – jazda nim to sama przyjemność. Jedynym mankamentem może być cena, która jest znacznie wyższa od kwot, za które można otrzymać popularną wśród młodzieży Toyotę Yaris czy Peugeot’a 206.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *