Naprawa samochodu marki VW

vw_logo_largeW Polsce serwisów Volkswagena jest bardzo wiele. Możemy wybierać w autoryzowanych serwisach, które z reguły znajdują się przy salonie sprzedaży nowych pojazdów marki Volkswagen, jak i w serwisach nieautoryzowanych. Różnica w jednych i drugich to jednak nie tylko jakość, ale i również cena za usługi jaką przyjdzie nam zapłacić.

Wybór serwisu

Tak naprawdę samochody marki Volkswagen są u nas tak bardzo popularne, że każdy serwis VW w Olsztynie, a także nieautoryzowany warsztat jest w stanie te samochody naprawić. Oczywiście znajdziemy lepszych i gorszych mechaników jednak każdy powinien sobie z samochodami VW poradzić. Jedynie jeśli posiadamy samochód na gwarancji producenta to powinniśmy rozważyć serwisowanie go w ASO, aby nadal móc cieszyć się gwarancją, która wbrew pozorom naprawdę się przydaje.

Części w ASO a we własnym zakresie

Nie tylko usługa naprawy w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jest droższa. Również części są znacznie droższe, niż w hurtowni, sklepie motoryzacyjnym. Dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na usługę naprawy w ASO to warto kupić sobie części samemu i dostarczyć je serwisowi. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w takim przypadku za gwarancję odpowiada sprzedawca części. Serwis może zażądać zapłaty za montaż i demontaż części jeśli okaże się wadliwa. Gdyby naprawa była wykonywana w pełni w serwisie, wraz z zakupem części, to serwis VW czynność wymiany wykonałby całkowicie za darmo.