Myć silnik w samochodzie czy nie?

Auto myjemy spontanicznie, często zapominając, ze umyć należy także i silnik. Czystość silnika naszego samochodu to nie tylko estetyka ale i także gwarancja przedłużenia jego żywotności. Na rynku jest wiele płynów do mycia silnika, które pomogą nam wymyć bardzo odkładnie i dobrze silnik każdego samochodu.

JAK MYĆ SILNIK SAMOCHODU?

Najprościej jest skorzystać z renomowanego zakładu, który wykonana nam usługę mycia silnika, przy użyciu profesjonalnego płynu do mycia silnika.
Koszt takiej usługi waha się od 30 zł do 100 zł i mamy gwarancję, że silnik w naszym samochodzie został bardo dobrze wymyty. Jednak czasami sami chcemy zadbać o czystość naszego auta. Wtedy należy się dobrze przygotować do czynności mycia silnika. Dobry płyn do mycia silnika, może nam polecić każdy sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym lub na stacji benzynowej.

CZYM MYĆ SILNIK SAMOCHODU?

Płyn do mycia silnika samochodu to nie jedyny preparat, który pomoże nam doprowadzić silnik do czystości. Prócz płynu potrzebujemy także innych preparatów, takich jak, na przykład różnego rodzaju płukanki do mycia silnika.
Odpowiedni płyn do mycia silnika to taki, który nie jest skomponowany na bazie silnych rozpuszczalników. Płyn powinien być delikatny a nie mocno żrący i znacznie szkodliwy. Pamiętajmy, że w silniku jest dużo części aluminiowych, gumowych czy takich, które mogą zardzewieć. Dlatego zawsze należy czytać etykiety płynu do mycia silnika i wybierać płyny jak najbardziej łagodne.