tor w Kamieniu Śląskim

Lepszy tor w Kamieniu Śląskim niż podmiejska droga

Naturalnie nie każdy kierowca może pojeździć sobie na co dzień ultraszybkim autem sportowym. Może właśnie dlatego niektórzy kierowcy próbują swoich rajdowych sił na wielu okolicznych, podmiejskich drogach. A przecież można skorzystać np. z takich obiektów jak tor w Kamieniu Śląskim.

Przewaga toru nad ulicą

Jazda na torze wyścigowym jest dużo bezpieczniejsza, niż jazda po podmiejskich ulicach. Wynika to z faktu, że na torze jeździ się pod czujnym okiem specjalisty. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o ulicy, gdzie nie tylko zagrożenie wypadkiem jest większe, ale też znacząco zwiększa się ryzyko potrącenia osoby pieszej. Wynajmując tor na kilkadziesiąt minut można pojeździć sobie znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy obowiązujące w Polsce. Co więcej, po torze można jeździć pojazdem, który może rozpędzić się nawet do 300 kilometrów na godzinę, a tzw. „setkę” osiąga w zaledwie 3 – 4 sekundy.

Bliscy i znajomi

Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim to miejsce, które mogą odwiedzić wszyscy najbliżsi kierowcy (https://devil-cars.pl/tor/kamien-slaski-silesia-ring-tor-glowny). Nic nie stoi na przeszkodzie, by móc chwalić się przed nimi swoimi szybki osiągami. Wystarczy tylko zabrać ze sobą odpowiednią liczbę osób, która zajmie wybrane miejsca w sektorze dla widzów. Stamtąd mogą oni nagrywać osiągi kierowcy, wykonywane przez niego manewry, a także szybkie drifty na zakrętach. Z oczywistych względów nie da się czegoś takiego zorganizować w warunkach podmiejskich. Jedynym obserwatorem tych poczynań może być przejeżdżający patrol Policji, a to może bardzo źle skończyć się dla kierowców biorących udział w takich wydarzeniach.

tor w Kamieniu Śląskim

Podsumowując, tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim to idealne miejsce na to, by trochę poeksperymentować z superszybkim autem. A to wszystko dlatego, że cała trasa przejazdu na torze jest maksymalnie bezpieczna dla kierowcy auta sportowego.