Kwarc w służbie ochrony lakieru

ścieranie autaLakier samochodowy to niezwykle delikatna struktura. Wiedzą to od dziesiątek lat posiadacze samochodów, którzy dbają o właściwy stan lakieru w najróżniejsze możliwe sposoby. Przed wieloma lat wymyślono specjalny rodzaj wosku, który nałożony na powierzchnie lakieru zabezpiecza bo przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, nadaje mu pięknego połysku, a także ogranicza osiadanie zanieczyszczeń, przez co auto przez dłuższy czas pozostaje czyste.

Wosk 2.0

W dobie galopującego rozwoju technologicznego nie byłoby możliwe trwanie stanu, w którym wosk samochodowy będzie jedynym sposobem na zabezpieczenie karoserii samochodu. Dlatego też opracowano specjalną powłokę kwarcową, opartą w dużej mierze na tym, znanym głównie z branży szklarskiej, minerale.

Podstawową różnicą, jaka dzieli powłokę kwarcową od wosku, jest o wiele dłuższy czas i działania i większy stopień ochrony. Wosk działa bowiem maksymalnie kilka miesięcy, natomiast powłoka kwarcowa może z powodzeniem chronić lakier nawet przez dwa lata od jej nałożenia.

Podobny jest natomiast sposób aplikacji obydwu środków, które w bezpośredni sposób wciera się w powłokę lakierniczą, uważając przy tym, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych fragmentów, a z drugiej strony aby nie nałożyć zbyt dużej ich warstwy.

Samemu czy zlecać

Nakładając powłokę kwarcową trzeba jednak o wiele bardziej uważać, gdyż jest to środek o mocniejszym działaniu. Gdy wiara we własne możliwości nie jest zbyt wielka lepiej zlecić nałożenie powłoki fachowemu warsztatowi. Będzie to kosztowało nieco więcej pieniędzy, ale da pewność, że proces został przeprowadzony prawidłowo.