Jak myć samochód zabrudzony rozbitymi owadami?

Lato jest tą porą roku, która zachęca większość kierowców do pokonywania dłuższych tras. Szczególnie sprzyjający temu jest okres wakacyjny. Który kierowca nie spotkał się z problemem rozbitych na szybach, reflektorach oraz na karoserii samochodu małych stworzeń, które szpecą samochód, a także są bardzo trudne do zmycia. Rozwiązaniem tej sytuacji nie jest zwykłe mycie, chyba że można zareagować szybko, kiedy ślady są jeszcze świeże.

Dlaczego trzeba dokładnie oczyścić samochód z plam po owadach?

Lakier karoserii samochodu powinien być lśniący i równomierny, dlatego pozostawienie niedomytych plam może skutkować przebarwieniami i stałym uszkodzeniem powierzchni. Usuwanie owadów z karoserii ma na celu zapewnienie pięknego wyglądu samochodu, a także zapobieganie uszkodzeniom powierzchni. Pozostawione resztki owadów nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą wchodzić w reakcje chemiczne z lakierem i na trwałe go zniszczyć.

Jak skutecznie umyć samochód z pozostałości po owadach?

W takiej sytuacji mycie na myjni mechanicznej lub ręczne szorowanie szczotkami niewiele daje, a może porysować lakier i jeszcze bardziej uszkodzić karoserię. Najlepszym sposobem jest zastosowanie specjalnych płynów, pianek lub sprayów, które są przeznaczone do czynności, jaką jest usuwanie owadów z karoserii. Czyszczenie jest skuteczne, jednak trzeba ściśle trzymać się zaleceń producenta, aby nie zniszczyć mytej powierzchni.