Jak myć samochód zabrudzony rozbitymi owadami?

Lato jest tą porą roku, która zachęca większość kierowców do pokonywania dłuższych tras. Szczególnie sprzyjający temu jest okres wakacyjny. Który kierowca nie spotkał się z problemem rozbitych na szybach, reflektorach oraz na karoserii samochodu małych stworzeń, które szpecą samochód, a także są bardzo trudne do zmycia. Rozwiązaniem tej sytuacji nie jest zwykłe mycie, chyba że można zareagować szybko, kiedy ślady są jeszcze świeże.

Dlaczego trzeba dokładnie oczyścić samochód z plam po owadach?

Lakier karoserii samochodu powinien być lśniący i równomierny, dlatego pozostawienie niedomytych plam może skutkować przebarwieniami i stałym uszkodzeniem powierzchni. Usuwanie owadów z karoserii ma na celu zapewnienie pięknego wyglądu samochodu, a także zapobieganie uszkodzeniom powierzchni. Pozostawione resztki owadów nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą wchodzić w reakcje chemiczne z lakierem i na trwałe go zniszczyć.

Jak skutecznie umyć samochód z pozostałości po owadach?

W takiej sytuacji mycie na myjni mechanicznej lub ręczne szorowanie szczotkami niewiele daje, a może porysować lakier i jeszcze bardziej uszkodzić karoserię. Najlepszym sposobem jest zastosowanie specjalnych płynów, pianek lub sprayów, które są przeznaczone do czynności, jaką jest usuwanie owadów z karoserii. Czyszczenie jest skuteczne, jednak trzeba ściśle trzymać się zaleceń producenta, aby nie zniszczyć mytej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *