Jak myć felgi?

Auto Detailing nie jedno ma imię. Dla części użytkowników samochodów najważniejsze w utrzymywaniu czystości auta jest jedynie to, aby nie brudził on podczas wchodzenia i wychodzenia z niego. Natomiast dla drugiej części, każdy element i każdy najmniejszy detal musi być w stanie nieskazitelnym.

Wizytówka samochodu

Dla tej drugiej grupy użytkowników stan czystości samochodu jest priorytetowy. A jednym z najważniejszych elementów samochodu są felgi, które, gdy utrzymane są w doskonały stanie, całkowicie zmieniają jego oblicze i odbiór wizualny.
Niestety zaraz obok karoserii, felgi są elementem, który najłatwiej ulega zabrudzeniu oraz jednocześnie najtrudniej doprowadzić do pierwotnego wyglądu.

Mycie felg

Z powodu swojego położenia, felgi samochodowe są elementem niezwykle szybko brudzącym się. Stały kontakt z podłożem i bliska obecność układu hamulcowego powoduje natychmiastowe zabrudzanie się felg. Z tego powodu czyszczenie felg powinno odbywać się systematycznie i za każdym razem dokładnie. Najlepiej przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia.
Poprawnie wykonane czyszczenie felgi powinno być przeprowadzone w następujący sposób:

– dokładne opłukanie felgi myjką ciśnieniową z luźnego brudu
– przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia, wyczyszczenie całej powierzchni felgi. W trudno dostępnych miejscach polecany jest np. pędzelek
– finalne opłukanie felgi wraz z oponą z pozostałego środka chemicznego i zanieczyszczeń