Jak dobrać gąbkę polerską?

Podczas polerowania lakieru niezbędna jest porządna gąbka polerska, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości produkt. Osoby początkujące w auto-detailingu mogą bardzo szybko się pogubić w gąszczu produktów, które oferują poszczególni producenci. Między innymi dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem.

Jaka twardość gąbki?

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na twardość gąbki polerskiej, która odgrywa bardzo ważną rolę. Najbardziej twarde są cuttingowe gąbki, które wyróżniają się wysokim stopniem agresywności. Modele tego typu doskonale sprawdzą się do matowania lakieru oraz do usuwania bardzo głębokich rys. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa niezbędne jest jednak doświadczenie w polerowaniu, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla osób początkujących. Oprócz gąbki warto postawić także na specjalne pasty polerskie mocno ścieralne.

Najpopularniejsze gąbki

W chwili obecnej najpopularniejsze są oczywiście średnie gąbki polerskie, które doskonale nadają się do wykańczania powierzchni i nadawania połysku. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również wykańczające (miękkie) gąbki polerskie, które z kolei fantastycznie sprawdzą się przy wykańczaniu powierzchni lakieru. Miękka gąbka polerska to doskonały wybór dla tych osób, które w bezpieczny sposób chcą usunąć najdrobniejsze rysy na lakierze swojego auta.