Glinka do lakieru usuwa uporczywy brud z karoserii

mokry lakierWłaściciele aut, na których jest już sporo brudu trudnego do usunięcia podczas wizyty na myjni, powinni wypróbować glinkę do lakieru. To specyficzny środek do czyszczenia karoserii auta, który powinien poradzić sobie z całkiem sporą liczbą zabrudzeń, których nie usuwa mycie ręczne przy pomocy gąbki, ani nawet mycie myjką ciśnieniową. Glinki do lakieru są powszechnie dostępne w sklepach motoryzacyjnych.

Glinka do lakieru do czyszczenia całej karoserii

Wbrew swojej nazwie glinka do lakieru nadaje się nie tylko do czyszczenia powłoki lakierniczej. Można jej użyć również do usuwania plam z szyb, reflektorów, felg, a nawet z elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Plamy, z jakimi powinna sobie poradzić dobra glinka do lakieru to między innymi: żywica, smary, osady, smoła, resztki owadów, przebarwienia. Skuteczność glinka do lakieru zawdzięcza temu, że ma lekkie właściwości ścierające. Dzięki temu dodatkowo wygładza czyszczoną powierzchnię, utrudnia ponowne osadzanie się brudu.

Jak używać glinki?

Glinka ma postać masy plastycznej sprzedawanej zazwyczaj w kostkach. Przed użyciem należy ją rozgnieść, a używa się jej na mokro. Z glinki należy uformować rodzaj placka i pocierać lakier w zabrudzonych miejscach. Należy zadbać o to, aby zawsze pracowała na mokrej powierzchni, a jej część mająca styk z czyszczoną powierzchnią była możliwe jak najczystsza. Glinkę do lakieru stosuje się często jako uzupełnienie po standardowym myciu lub przed polerowaniem i woskowaniem auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *