Czyszczenie to podstawa użytkowania

Powierzchnie, które mają stały kontakt ze środowiskiem zewnętrznym bardzo szybko ulegają zabrudzeniu i tracą świeżość. Proces ten jest bardzo widoczny po noszonych ubraniach, które narażone są na stały kontakt z ciałem oraz z pyłami, brudami i zarazkami pochodzenia zewnętrznego. Nic więc dziwnego, że noszone ubrania pierzemy już po jednym dniu korzystania. A co jeśli by powiedzieć, że korzystamy z tkanin mytych raz na kilka lat? Prawda, że to straszne? A tak właśnie wygląda rzeczywistość prania samochodowej tapicerki.

Nie tylko odkurzanie

Tapicerka samochodowa jest równie mocno narażona na zanieczyszczenia co i ubrania które nosimy. W odróżnieniu jednak od nich nie pierzemy ich tak często. Głównie ze względu na niewiedzę, a często i na koszty. Odpowiedni środek do czyszczenia tapicerki potrafi kosztować niemałą kwotę. Jeśli dodać do tego sporo koniecznego czasu na mycie oraz wyłączenie z użytkowania na ten czas samochodu, staje się jasne, dlaczego tapicerka w autach jest myta tak rzadko.

Mycie zlecone

Odpowiedzią na ten problem są serwisy samochodowe, które specjalizują się w czyszczeniu wnętrza samochodu. Wykorzystują one bardzo dobrej jakości środki do czyszczenia tapicerki, które nakładane są przez wykwalifikowanych pracowników. Klient w tym czasie może iść np. na zakupy lub do kina, a po powrocie otrzyma gotowe auto.
Jest to rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze, a czasem wręcz tańsze niż samodzielnie przeprowadzanie prania tapicerki.