tor pszczółki

Bezpieczeństwo na torach wyścigowych

Tory samochodowe  takie jak tor pszczółki bez względu na to, jakie pojazdy się po nich ścigają, muszą być odpowiednio skonstruowane i zabezpieczone w wypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń związanych z ich użytkowaniem. Dlatego rygorystyczne przepisy, licencje oraz homologacje jasno określają warunki, które z torów mogą być dopuszczone do użytkowania.

Bardzo ważną przy projektowaniu torów wyścigowych, wiele z nich możesz wypróbować z https://www.autonator.pl/tor/gdansk-pszczolki jest techniczna strona bezpieczeństwa konstruowanych torów samochodowych dotycząca:

  • zabezpieczeń najbardziej newralgicznych miejsc na torze bandami ochronnymi, jakimi są niewątpliwie liczne i niebezpieczne zakręty,
  • stworzenia torów awaryjnych dla uszkodzonych pojazdów,
  • wolnych przestrzeni, gdzie samochody mogą bezpiecznie wytracić prędkość nie narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników wyścigów.

tor pszczółkiIstnieją również innego typu zabezpieczenia, które stanowią podstawę przy dopuszczeniu kierowców samochodów do jazdy po torze.

Zabezpieczenia na torach wyścigowych

Oczywistą kwestią kolejnego zabezpieczenia dbającego o bezpieczeństwo na torach samochodowych jest wyposażenie toru tj. tor wyścigowy w konieczną obsługę medyczną. Bez niej nie mogą się odbywać nie tylko wyścigi samochodowe, ale i treningi lub próby techniczne samochodów. Potrzebne jest w związku z tym również zabezpieczenie takie jak:

  • Zabezpieczenie przeciwpożarowe (samochody napędzane paliwem, to możliwość zapłonów, wybuchów oraz innych groźnych eksplozji, nie tylko zagrażającym kierowcy pojazdu, ale i niekiedy widzom, jest obligatoryjnie wymagane by po torze samochodowym mogły jeździć pojazdy),
  • Inne zabezpieczenie bhp (np. trzymanie się ściśle wytycznych organizatorów torów wyścigowych).